HOME ČLÁNKY RECEPTY    

DETOXIKACE ORGANISMU

Detoxikace organismu je jedním z nejprobíranějších témat dnešní doby. Je to zcela pochopitelné, jsme totiž v době osvěty, kdy každý druhý řeší otázky zdravého životního stylu a každý z nás si úpěnlivě prodlužuje život různými „zaručenými“ recepty. Způsobů existuje několik, a jak se říká, na každém šprochu, pravdy trochu, takže jestli jste někdy zaslechli pár babských rad, nejspíš část z toho byla pravda.

Proč takovou detoxikaci vůbec provádět? Pravdou je, že zvlášť v našich končinách, nebyla zdravá strava plná zeleniny a ovoce úplně častá. Minimálně polovina z nás vyrůstala na knedlících, smetanových omáčkách, sladkých jídlech jako jsou plněné knedlíky a podobně, to bohužel v těle vytváří takzvané kyselinotvorné prostředí, v rámci něhož se velice snadno tvoří záněty a dopad takovéto stravy často pocítíme až v pozdním věku. Takže prvním krokem k detoxikace – neboli odkyselení organismu, je zásadní změna stravy.

Správným způsobem detoxikace organismu, je již zmiňovaná změna stravy. A co by váš nový jídelníček rozhodně měl obsahovat? Čistou vodu, velké množství zeleniny každého druhu, čerstvé ovoce, bylinky a vhodné jsou také zvláštní nápoje a doplňky stravy, jako je například mladý ječmen, z něhož se připravuje lahodný nápoj zelené barvy nebo chlorela. Vhodné je do jídelníčku zahrnou pohanku a jáhly a vhodným doplňkem jídelníčku jsou i mořské a sladkovodní řasy. Po dobu detoxikace je bohužel nutné zapomenout na některé potraviny, například maso a uzeniny.

Někteří lidé prosazují detoxikaci formou absolutního půstu, kdy konzumují pouze vodu a čaj. Z lékařského hlediska se to dlouhodobě nedoporučuje, a jestliže máte nějaká zdravotní či dietní omezení, je nejlepší detoxikaci probrat se svým ošetřujícím lékařem.

 

 

ZPĚT

 
   
 
 

Wellea - zásobujeme svět wellness