HOME ČLÁNKY RECEPTY    

PITNÝ REŽIM

Pitný režim je téma propírané všemi směry. Je důležitý pro přežití člověka, je to jedna ze základních lidských potřeb, bez které by člověk nemohl existovat. Zároveň jde o důležitý aspekt například při snižování nadváhy nebo při velkém fyzickém vypětí. Pitný režim nás prostě provází životem a jen těžko se mu vyhneme.

Lidské tělo obsahuje 70% vody a proto je potřeba toto množství neustále doplňovat. Optimální množství je 2 – 3 litry tekutin denně. Pitný režim by měl každý jedinec doplňovat postupně během celého dne. Nejlepší je samozřejmě čistá voda nebo čaj, čili nápoje s minimální nebo žádnou výživovou hodnotou. Nevhodné jsou rozhodně slazené nápoje a limonády, káva nebo alkohol, ne že by se do pitného režimu nepočítaly, ale spíš nejsou zdravým zdrojem tekutin. Cukry v limonádách nám rozhodně neprospějí a alkohol dokonce odvodňuje, tudíž může způsobit dehydrataci. K dehydrataci dochází poměrně snadno bez známek žízně i proto je potřeba doplňovat pitný režim automaticky bez nutnosti pocitu žízně. Zejména při sportu nebo jiném vyšším fyzickém vypětí k dehydrataci dochází velice snadno, obvykle se projevuje třesem, suchými rty a nevolností či bolestí hlavy.

Když budete přijímat dostatek tekutin denně (ovšem rozhodně ne najednou), můžete tak docílit i mnohým příjemným projevům, jako je zlepšení pleti, lepší odvádění toxických látek z těla či snížení chuti k jídlu. Zkrátka a jednoduše, je pitný režim důležitou součástí lidského života, bez kterého by lidský organismus nepřežil, v případě, že se musíte do pitného režimu nutit, je dobré vyzkoušet zlepšováky, jako je citron.

 

pitný režim

 

 

ZPĚT

 
   
 
 

Wellea - zásobujeme svět wellness