HOME ZDRAVÁ VÝŽIVA ČLÁNKY RECEPTY    

Zdravá výživaZdravá výživa by se měla stát neodmyslitelnou součástí života každého z nás. Nejde jen o dostatečný přísun ovoce a zeleniny, ale o vyváženou stravu, bohatou na všechny potřebné látky pro tělo. Je pravda, že v dnešním hektickém světě, je těžké dodržovat správné stravovací návyky a vyhýbat se rychlému stravování, ale jak se říká, všechno jde, když se chce. 

Nejzásadnější je vhodný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Důležitý je také dostatek vitamínů a minerálů. Proto je nutné, aby byla strava pestrá a neskládala se pouze ze zeleniny a ovoce, ale například také z mléčných výrobků a dostatku ryb. Jestliže se zdravá strava pečlivě dodržuje, snižuje se tím riziko závažných onemocnění jako je rakovina nebo kardiovaskulární onemocnění. Méně často se také vyskytuje únava a civilizační choroby.

Zdravé potraviny

Zásadní je osvojení si zásad zdravého životního stylu. Zdravá strava není jen chvilková očista organismu nebo způsob hubnutí, ale měl by to být celoživotní přístup k životu. Velice důležité je věnovat potravinám zaslouženou pozornost. Doporučujeme pečlivě číst každou etiketu, vyhýbat se instantním pokrmům, slazeným limonádám a konzervantům, barvivům a zvýrazňovačům chuti obecně. Vhodné je také kupovat čerstvé potraviny, nikoli trvanlivé nebo konzervované.